top of page
Sşite.png
beyaz png.png

Yeni Nesil Girişimcilik Yarışması

Start Out 20 Mart tarihinde başlayacak ve 24 Nisan’a kadar sürecek. 6 hafta sürecek etkinliğimizde 5 hafta boyunca Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda fikrinizi geliştirebilmeniz için sizlere girişimcilik ekosistemi hakkında çeşitli eğitimler sunacağız. Ayrıca eğitim seanslarımızda sürpriz çekilişler sizi bekliyor. Ürettiğiniz fikirleri hayata geçirmeniz aşamasında sizleri destekliyoruz.
 
Jürilerimiz tarafından belirlenecek 3 ekip toplam 40.000₺’den fazla ödülün sahibi olacak. Start Out’da sadece iyi fikri olanlar değil geleceğin yatırımcıları da ödül kazanıyor. Yatırım seansımızla ilgili daha fazla bilgi almak istersen SSS kısmına bakabilirsiniz. Final günümüzde alanında uzman girişimcilere ve yatırımcılara fikrini anlatma şansına sahip olacaksınız. Eğitim seanslarımız ve final günümüz Discord sunucumuzda gerçekleşecek. Start Out hakkında detaylı bilgi için sosyal medya hesaplarımızı ve burayı takip etmeyi unutmayın.

Siteye Eklenecek.png

Etkinlik Planı

20 Mart Cumartesi
Etkinlik Açılışı ve Plaza Cubes Workshop

21 Mart Pazar
Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Farkındalık Seansı
Design Thinking ve Sosyal Fayda Seansı

23 Mart Salı
İklim Değişikliği Farkındalık Seansı

25 Mart Perşembe
Takımlarımızın Tamamlanması
Fikir Sunumları ve Yatırım Seansı

28 Mart Pazar
Türkiye’deki Girişim Çeşitleri Seansı
Persona Oluşturma ve Müşteri Görüşmeleri Seansı

30 Mart Salı
Yeni Nesil Girişim Finansmanı ve Yatırımcılık: Paya Dayalı Kitle Fonlaması

4 Nisan Pazar
Değer Teklifi Üretimi Seansı

11 Nisan Pazar
MVP Tasarımı, Gelir Modeli Tasarımı

15 Nisan Perşembe
Sürdürülebilirlik Açısından Etki Yatırımı

18 Nisan Pazar
Asansör Konuşması

24 Nisan Cumartesi
Final Sunumları

Kurallar

Takımlarımız 2-4 kişi arasında olacaktır.

Belirli seanslardan sonra katılımcılarımızın fikirlerini, anlatılan tema dahilinde geliştirmeleri ve bu geliştirme bilgilerini kendilerinden sorumlu ekip arkadaşımızla PDF dosyası halinde paylaşmaları gerekmektedir.

Sormak istediğiniz sorular için :

 • Start Out nedir?
  Ülkemizdeki girişim ekosistemine olan farkındalığı artırmak ve sürdürülebilir kalkınma hedefleri hakkında toplum bilinci oluşturmak üzerine kurgulanmış bir fikir yarışmasıdır.
 • Start Out Teması Nedir
  Yarışmamızın teması "Sürdülürülebilir Kalkınma Hedefleri"dir.
 • Katılma koşulları nelerdir?
  Etkinliğimize katılabilmek için üniversite öğrencisi olmanız gerekmektedir. Katılım kontenjan dahilindedir.
 • Nasıl katılabilirim?
  Ekibinle veya bireysel olarak IEEE Hacettepe internet adresindeki Start Out sekmesinden kayıt yaptırarak katılabilirsin.
 • Bireysel başvurdum nasıl takım bulacağım?
  25 Mart tarihinde gerçekleştireceğimiz “Takımların Oluşturulması” seansında bireysel başvuran arkadaşlarımız 4 kişiden az olan takımların kaptanlarına ya da bireysel başvuran arkadaşlarımızdan fikir sunanlara danışarak takımlara dahil olabilecekler.
 • Daha önce hiç Ideathon Yarışmasına Katılmadım Katılabilir miyim?
  Elbette katılabilirsin. Herhangi bir tecrübe aramıyoruz. Ayrıca fikrini geliştirebilmen için alanında uzman mentorlarımızla yarışma sürecini destekleyeceğiz.
 • Kayıtlar ne zamana kadar devam ediyor?
  Kayıtlarımız 19 Mart 17:00’a kadar devam edecek.
 • Ekipler en fazla kaç kişilik olabilir?
  Ekipler en fazla 4 kişiden oluşabilir.
 • Etkinlikte kontenjan var mı?
  Kontenjan sınırı 52 takımdır. Kayıtların bu sayıyı geçmesi halinde etkinliğe katılan takımlara takımları değerlendirildikten sonra hakem heyeti karar verecektir.
 • Kayıt oldum etkinlik günü ne yapmam gerekiyor?
  Kayıt olduktan sonra 19 Mart Saat 18:00’a kadar katılma hakkınızla ilgili bilgilendirme yapılacak. Bilgilendirme alan katılımcılarımızın 19 Mart Saat 20:00’a kadar ekip olarak Discord sunucusuna giriş yapması gerekiyor. Ekipteki tüm kullanıcıların kayıt kanalından kaydını yaptırması ve takım rolünü alması gerekiyor.
 • Var olan fikirden esinlenebilir miyim?
  Fikirlerinizin özgünlüğü final gününde jürilerimiz tarafından değerlendirilecek kriterler arasında.
 • Discord sunucusuna nasıl ulaşabilirim?
  Discord kanalının linki takım kaptanınıza mail yoluyla iletilecektir.
 • Yarışmalara ve çekilişlere nasıl katılabilirim?
  Çekilişlerimiz Etkinlik planı çerçevesinde Eğitim seanslarımızın arasında Discord üzerinden gerçekleşecektir. Ödüller sadece Start Out katılımcıları için geçerlidir.
 • Ödül Nedir?
  Birinci ekibimiz 14.000₺ değerinde Plaza Cubes Tüm Lokasyonlar Paket, ikinci ekip 10.000₺ değerinde Plaza Cubes Sanal Gold Plus Paket, üçüncü ekip ise 7.000₺’lik Plaza Cubes Co-Working paket hizmetlerinin sahibi olacak. Ayrıca 1000₺ Yatırım Ödülü ve 20.000₺ değerinde Etkiyap Ödülü: “Etki Stratejisi ve Uygulama Mentörlüğü” de final gününde sahiplerine kavuşacak.
 • Yatırım Seansı Nedir?
  Fikir sunumlarından sonra sizlere verdiğimiz sanal paraları istediğiniz oranda kendi takımınız hariç beğendiğiniz fikirlere dağıtabilirsiniz. Sizin yatırım yaptığınız fikir final gününde dereceye girerse süpriz ödülün sahibi olabilirsiniz.
bottom of page