top of page
renkli logo.png

IEEE Hacettepe Öğrenci Kolu, 160 ülkeden 400.000'den fazla üyesiyle dünyanın en büyük teknoprofesyonel topluluğu olan IEEE’nin, Türkiye’deki en eski öğrenci kollarından birisidir.  
1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği merkezli bir topluluk olarak kurulmuştur. Şu an ise öğrenci kolumuz farklı bölümlerden yaklaşık 1500 üyesiyle çalışmalarına devam etmektedir. Bu sayı kolumuzu aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi’nin en büyük öğrenci topluluğu yapmaktadır.


Kurulduğu günden bu yana Hacettepe Üniversitesi ve  ülkesi için çalışmaya devam eden IEEE Hacettepe Öğrenci Kolu yazılım, biyomedikal, robotik, endüstrileşme gibi alanlarda çalışırken aynı zamanda gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile mesleki cinsiyet eşitsizliği gibi konulara da dikkat çekmektedir. 


Farklı bölümlerden insanların aynı idealler üzerine çalışmasını sağlayan teknik ve destek komitelerimiz bizleri daha da motive eden harika işler çıkarmamızı sağlamaktadır. Bu yolculuktaki önceliğimiz ise; üniversitemizdeki öğrenci arkadaşların kariyerlerine donanımlı birer mezun  olarak başlamalarına yardımcı olmak ve bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelerin içinde yer almaktır.


Düzenlemiş olduğumuz Kariyer Günleri, Söyleşiler, Seminerler, Teknik Eğitimler, Teknik Geziler,Kongre Etkinlikleri ve Sosyal Aktiviteler, öğrencilerle sektör arasında irtibat bağını kurarken aynı zamanda öğrencilerin sosyalleşmesini de sağlamaktadır.

bottom of page