DevFEST’17

Ankara’nın en büyük bilişim etkinliği olan DevFEST’e 2017 yılında IEEE Hacettepe Öğrenci Kolu olarak ev sahipliğinde bulunduk. Hacettepe Üniversitesi Kültür Kongre Merkezinde gerçekleşen etkinliğimiz oldukça eğlenceli ve bilgi vericiydi. Alanlarında uzman isimlerle 24 farklı oturumda gerçekleşen etkinliğimizin açılış konuşmasını Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özcan Yıldırım Gülsoy yapmıştır.

En güncel yazılım trendleri hakkında bilgi aldığımız etkinliğimizde bunun yanı sıra, tasarımda yaşanan yeniliklere ve ilham verici girişim hikayelere ulaştığımız, API’ler, ölçülebilirlik, karmaşık teknolojilerin konu alan oturumlarla harika bir etkinliği geride bıraktık. IT sektöründeki tüm yeni gelişmeler için bizleri takip et !

Endüstri 4.0

Nesnelerin interneti, makine öğrenmesi, bulut teknolojileri ve daha fazlası… 4. Sanayi devrimi olarak bilinen Endüstri 4.0, IEEE Hacettepe ev sahipliğinde Dünya devlerinden uzman kişilerle Hacettepe Üniversitesi öğrencilerine endüstriyel alanda bilgilerini aktardı. Intel,Bosch ve Aselsan gibi alanında uzman şirketlerin katılımı ile Endüstri 4.0 etkinliğimiz yoğun katılımla gerçekleşti.

Programmix V

Programmix V ile hem programlara dili öğrenip hem de sertifika sahibi olmaya ne dersiniz?

Programmix V bir programlama eğitim etkinliğidir ve beş teknik dersi içerir: Java, Javascript, C, Python, Swift. İkinci dönemde ise Kotlin ve Swift programlara dilleriyle serüveni devam eden etkinliğimizde, derslerin %80’ine katılım gösteren ve dönem sonunda yapılan sınavda başarılı olan katılımcılarımıza sertifika verdiğimiz bir etkinliğimizdi.

Tea Talk

Hem sohbet edelim hem güzel şeyler öğrenelim! İkisi bir arada!

iOS uygulama yazılımcısı ve youtuber olan Yağmur Vardar ile beraber çok keyifli bir etkinlik gerçekleştirdik. Aynı zamanda Youtube’da bizim içinde bir vlog yayınlamıştı. Yağmur Vardar’a buradan yeniden teşekkürlerimizi sunarız.

WIE Canavarları

IEEE Hacettepe ailesi olarak, Ali Şir Nevai Ortaokulu 5.sınıf öğrencileriyle gerçekleştirdiğimiz “WIE Canavarları” etkinliği ile çocuklardaki mesleki cinsiyet rollerini gözlemledik. Ardından öğrencilerin velileri ile çocuklarının ilgi alanlarını keşfetmeleri gerektiğini, kız çocukların istedikleri takdir de mühendislik alanına yönlendirebileceklerini ve bunun öneminden bahsettik. Bizim ailemiz çok çok ama çok büyük. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

ANTBANT 6. Ulusal Öğrenci Kongresi

IEEE Hacettepe ekibi olarak “Engineering in Medicine and Biology Society” danışmanımız Doç.Dr. Emre Huri’nin “Ürolojide 3D Modelleme ve Sanal Simülatörler” konulu bir workshop düzenlediği ve üyelerimizden Simge Öz ve Yaren Batur’un “Teknolojik Gelişmelerin Tıp Üzerindeki Etkileri” konulu sunumlarını gerçekleştirdikleri; ANTBAT tarafından düzenlenen 6.Ulusal Öğrenci Kongresi’ne katıldık. Bu güzel etkinlikten dolayı ANTBAT ekibini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.